שופינג המדריך המלא לקניות - כי קניות בחו"ל זה חלק מהסיפור - מדריכי מוזה - מדריכי מוזה
X
אנא בחר את גודל הפונט הרצוי:
מדריכי מוזה
 

שופינג המדריך המלא לקניות - כי קניות בחו"ל זה חלק מהסיפור

המרוץ לשופינג המושלם מתחיל כאן ! 

אוהבי השופינג להתפקד, בואו נהיה כנים לרגע - אנחנו הישראלים אוהבים לעשות קניות בחו"ל. במילים אחרות אפשר לומר שהצלחנו להפוך את השופינג בחו"ל לאטרקציה כחלק מהחוויה. ואם כבר קניות בחו"ל - בואו נצא למסע שייתן לכם רעיונות וגם המלצות שוות 🛍️.

שופינג

טרפת של קניות בכל היעדים 

טסים לפריז, לונדון או רומא? איך בוחרים את היעד הנכון לשופינג מוצלח? התשובה אולי תפתיע אתכם - אבל בכל היעדים אפשר למצוא מרכזי קניות, חנויות מותגים ושווקים שמציעים דילים נהדרים במיוחד שמדובר בתקופת הסיילים או בתקופה שלפני חג המולד (כריסמס)🎅🏻. מידע מפורט על כל יעד ויעד זמין במיוחד עבורכם במדריכי מוזה תחת הלשונית "קניות".

מה אנחנו ממליצים 

במאמר אנחנו מציעים 5 טיפים והמלצות שמתאמים לכל יעד אליו תגיעו. המלצות שיעזרו לכם למקסם את חוויית הקניות ולתכנן אותה.

מטרת החופשה:

חשוב מאוד לקבוע מראש מה היא המטרה העיקרית של החופשה. אם אנחנו טסים במטרה לעשות קניות – במקרה כזה נבחר יעד אטרקטיבי במיוחד. 

למשל: מדינות מזרח אירופה או מדינות במזרח הרחוק - ערים כמו בוקרשט ברומניה, ורשה בפולין או בנגקוק בתאילנד. במדינות אלה עלות המחיה זולה מאוד ביחס למדינות מערביות ולכן האפשרות לשופינג זול תהיה אטרקטיבית יותר. 

במידה והמטרה העיקרית של החופשה היא טיול חווייתי, ביקור במוזיאונים, אטרקציות - חופשה בטבע או חופשת סקי – במקרה כזה נקבע את היעד על-פי המדינה בה נרצה לבקר ואת השופינג נתאים ליעד.  

מטרת הטיול והיעד

תקופת החופשה:

יש קשר ישיר בין תקופת החופשה לשופינג איכותי. תקופת הסיילים נערכת בהמון יעדים פעמים בשנה – בתקופה זו נוכל למצוא הוזלות משמעותיות, הנחות שיכולות להגיע עד לכדי 80%. תקופה נוספת בה ניתן למצות את השופינג היא התקופה שלפני חג המולד. 

בעיר לונדון למשל התקופה של טרום חג המולד והימים שאחרי החג יכולים להיות זמן מעולה לכל מי שרוצה לעשות שופינג איכותי וזול. בחלק מהיעדים דווקא הימים שלפני תחילת השנה האזרחית החדשה (הסילבסטר)  היא התקופה הנהדרת להגיע וליהנות מהנחות מדהימות.

שופינג

רכישת כרטיס טיסה:

רכישה נכונה של כרטיס טיסה יכולה לחסוך לנו כסף בדרך לחופשת השופינג. טסים בלי מזוודה וחוזרים עם מזוודה עמוסה. בחברות תעופה רבות ניתן להזמין כרטיס טיסה הלוך ללא מטען (ללא מזוודה) וכרטיס טיסה חזור עם מטען (מזוודה ששוקלת 20-40 ק"ג) תלוי בחברת התעופה ובתנאי כרטיס הטיסה.

לכן, במידה ומטרת הטיסה היא שופינג ניתן לטוס לחו"ל עם מזוודת טרולי קטנה ולחזור ארצה עם מזוודה גדולה עמוסה במיטב האופנה העכשווית.

איזה יעד הכי משתלם לשופינג

החזרי מיסים (דיוטי פרי):

אזרחים ישראלים שעושים קניות בחו"ל זכאים להחזר מס. לצורך החזר המס יש צורך למלא טפסים מתאמים – החנות היא זו שאמורה למלא את הטופס, לחתום עליו ולצרף את חשבונית הקניה.

החזר המס נעשה מסכום רכישה מינימלי שמשתנה בין מדינה למדינה – את החזר המס ניתן לקבל בשדה התעופה – טרם הטיסה חזרה לארץ. לכן מומלץ מאוד לוודא את שעות הפעילות של המכס המקומי והמיקום של המשרדים בשדה התעופה – דבר נוסף שמומלץ לקחת בחשבון הוא להגיע יותר מוקדם לשדה התעופה על-מנת להספיק לדרוש את החזרי המס. בחלק משדות התעופה יש תור לדלפק החזרי המס וההליך יכול לקחת שעה + - .

** לידיעת בעלי דרכון זר – יכול להיות שתהיה לכם בעיה לקבל החזר מס ומומלץ לבדוק מראש.

החזרי מיסים על קניות

משקל עודף:

תשלום עבור משקל "יתר" של המזוודה בשדה התעופה יכול להיות "סיפור" רציני מאוד. צריך לשים לב למשקל של המזוודה כפי שהוא מצוין בכרטיס הטיסה שרכשנו. במידת הצורך תמיד כדאי לבדוק מראש (לא בשדה התעופה) מול חברת התעופה אם ניתן להגדיל את משקל המזוודה או להוסיף מזוודה נוספת.

המשקל של המזוודה מתייחס למזוודה אחת ולא חישוב כללי של כל כרטיסי הטיסה. כלומר במידה ומשפחה טסה לחו"ל ולכל אחד מבני המשפחה מותר לחזור עם משקל של עד 20 ק"ג. לא ניתן לקחת מזוודה אחת שתשקול כמו שתי מזוודות. החישוב של המשקל נעשה פר מזוודה !

מטען עם משקל עודף

פשוט במשפט

שופינג בחו"ל הוא חלק מהחוויה של החופשה. במידה והחופשה מיועדת לקניות מומלץ לטוס ליעד זול באחת ממדינות מזרח אירופה או מהמזרח הרחוק. המועד המומלץ לחופשת שופינג הוא בתקופת הסיילים או חג המולד. ישראלים שרוכשים בחו"ל בסכום מסוים זכאים לקבל החזרי מס – החזר המס ניתן בשדה התעופה בהתאם להצגת טפסים שהוחתמו בחנות בזמן הקנייה. יש לוודא את שעות הפעילות של דלפק החזרי המס ולהגיע מספיק זמן שלא לפספס את הטיסה.

 

כתבות שאולי יעניינו אותך