המדריך המלא להשכרת רכב בחו"ל - רכב שכור כל מה שרציתם לדעת - מדריכי מוזה - מדריכי מוזה
X
אנא בחר את גודל הפונט הרצוי:
מדריכי מוזה
 

המדריך המלא להשכרת רכב בחו"ל

רכב שכור כל מה שרציתם לדעת

נהיגה ברכב שכור בחו"ל היא חלק מהחוויה של הטיול. לנהוג בין כפרים ציוריים, אגמים צלולים ונופים מדהימים - מתאפשרים רק משום שאתם ניידים. יחד עם זאת, השכרת רכב בחו"ל לא מתאימה לכל אחד ולא לכל אופי של טיול.

המאמר הבא יעזור לכם להגיע להחלטה הנכונה האם אתם צריכים את "כאב הראש" הזה בהשכרת רכב בחו"ל או מוותרים על רכב שכור לטובת התחבורה הציבורית.

לשכור או לא לשכור זו השאלה? 

מתכוונים לשכור רכב בחו"ל? להשכרת רכב בחו"ל ישנן יתרונות וחסרונות. היתרון הוא ניידות - החיסרון הוא אחריות.

בואו נעשה קצת סדר - במידה והטיול שלכם הוא טיול "מתגלגל" או "כוכב", בין ערים ואזורים כפריים, בין אגמים והרים - השכרת רכב בחו"ל מבחינתכם היא חובה. (להשכרת רכב במחיר משתלם לחצו >>)

אבל, אם הטיול שלכם הוא טיול לעיר מרכזית אחת, עם אופציה לטיולים חד-יומיים בסביבהמומלץ לחשוב היטב אם לשכור או לא לשכור רכב בחופשה.


5 דברים שצריך לקחת בחשבון לפני ששוכרים רכב בחו"ל

1. בדיקת כל האלטרנטיבות
2. האם יש פער בין העלות מול תועלת?
3. מה האחריות שלי בהשכרת רכב?
4. מה עושים במקרה של תאונה?
5. מה חובה לעשות שמקבלים את הרכב השכור?

השכרת רכב

אלטרנטיבה:

הסוגיה הראשונה אותה צריך לבדוק היא מה האלטרנטיבות הקיימות, כי במידה ואין אלטרנטיבה אחרת – אז אין ברירה אלא להשכיר רכב. אלטרנטיבה יכולה להיות:

 1. תחבורה ציבורית - אוטובוס, רכבת תחתית או מונית. 
   
 2. הסעות - נהג מקומי שיסיע אתכם לכל מקום שתחפצו.
   
 3. הצטרפות לטיול יומי מאורגן עם מדירך מקומי, (לעיתים ישנן קבוצת גם בשפה העברית). (לחצו כאן - לסיורים וטיולים מודרכים מומלצים >>)

אלטרנטיבה

עלות מול תועלת:

כמה עולה רכב שכור, חניה, דלק וביטוחים מול התועלת שהרכב ייתן לנו – זו משוואה שכדאי לקחת אותה בחשבון. למשל אם עלות יום השכרת רכב + דלק + חנייה מגיע לכדי 400 ש"ח (+ -) וטיול יומי עם אוטובוס ומדריך עולה 500 ש"ח.

לפעמים עדיף לקחת את הטיול המודרך שכולל הסעה, מדריך צמוד שייקח אתכם למקומות נסתרים מהעין מבלי שתצטרכו לנווט אליהם לבד. בנוסף תזכו להסבר מעמיק ותגלו את הסיפורים על המקום. במקרה כזה אולי עדיף לכם לבחור אחרת – זאת כבר החלטה שלכם !

עלות מול תועלת

אחריות:

כאשר תשכרו רכב בחו"ל - חלה עליכם אחריות על כל עניין ודבר, למשל:

 • נזק לרכב - הרכב יכול לעמוד בחנייה ולהיפגע, האחריות לשלמותו של הרכב חלה עליכם.
   
 • דו"ח חניה - במידה והחניתם את הרכב במקום אסור, קיבלתם ד"וח, גררו לכם את הרכב - כל ההוצאות חלות אליכם ובאחריותכם.
   
 • כביש אגרה - נהגתם בכביש אגרה ולא שילמתם בכניסה לכביש או לא רכשתם מדבקה שמתירה לנסוע בכביש אגרה - עלות הקנס חלה עליכם ובאחריותכם.

חוק זה חוק ואי-ידיעת החוק אינה פוטרת אתכם גם כתיירים בחופשה בחו"ל. לכן צריך לקחת בחשבון ששוכרים רכב בחו"ל - יכולים להיות הוצאות נלוות מעבר לעלות ההשכרה, הדלק והביטוחים.

להזמנת רכב שכור כולל ביטוח מקיף במחיר הטוב ביותר - לחצו כאן >>

אחריות בהשכרת רכב

תאונה:

חלילה וחס עשיתם תאונה - לידיעתכם במדינות רבות צריך להזמין משטרה גם אם מדובר בתאונה בה נגרם נזק לרכוש בלבד.

במקרה כזה יכול להיות שתתעכבו, תאלצו להזדהות בפני השוטרים, לתת עדות על מה שקרה וכד'. אנחנו ממליצים לכם:

 • צלמו את התאונה, הרכבים, הנזקים מכל זווית אפשרית בעזרת הטלפון הנייד.
   
 • צלמו את רישיון הנהיגה של הצד השני, רישיון הרכב ובקשו את מספר הטלפון הנייד.
   
 • מלאו את הטפסים (למעט השם והכתובת) בעברית - זו השפה שלכם ואל תנסו להתנסח בשפה שאתם לא מכירים (במקרה הצורך מומלץ להיעזר בנציגה של חברת ההשכרה בישראל).

תאונה עם רכב שכור

קבלת הרכב השכור:

בשעה טובה החלטתם לשכור רכב, הגעתם לסוכנות המקומית, הצגתם את שובר הזמנת הרכב. רגע לפני שאתם מניעים את הרכב ונוסעים מומלץ:

 1. ביטול השתתפות עצמית: חברת ההשכרה מציעה ביטוח ביטול השתתפות עצמית לכל מקרה של נזק לרכב. המלצה שלנו היא לאמץ את ההצעה ולרכוש כיסוי לביטול השתתפות עצמית. אומנם מדובר בעוד כמה עשרות שקלים - אבל הם אלה שיעזרו לכם לצאת בזול בכל סיטואציה שתהיה.
   
 2. בדיקה חיצונית של הרכב: אל תסמכו על עובד חברת ההשכרה שהוא בדק את הרכב עבורכם. הסתכלו על הרכב מכל זווית, אתרו את הפגמים, צלמו את הרכב במצלמה של הטלפון הסלולרי ודאגו לציין על גבי טופס ההשכרה כל פגם גם אם הוא שולי וקטן.
   
 3. דלק: בדקו את מד הדלק ברכב אם הוא נמצא בהתאמה למה שמצוין בטופס מסירת הרכב עליו תצטרכו לחתום. מומלץ לצלם את מד הדלק והכי חשוב לתדלק את הרכב לפני שמחזירים אותו לחברת ההשכרה ולשמור על הקבלה (בקבלה נמצאים פרטים חשובים: תאריך, שעה, מספר הרכב, כמות הדלק והכתובת של התחנה).
   
 4. כביש אגרה: מומלץ לשאול את נציג חברת ההשכרה אם ניתן לנסוע עם הרכב השכור בכבישי האגרה. אם בכוונתכם לעבור בין מדינות בקשו פרטים האם עליכם לרכוש מדבקה או לשלם אגרה לפי הנהוג באותה המדינה. 

להזמנת רכב שכור במחיר הטוב ביותר - לחצו כאן >>

בדיקת קבלת הרכב השכור

לסיכום

אנחנו במדריכי מוזה מזמינים אתכם להיכנס ליעד אליו אתם רוצים להגיע (לנוחיותכם, רשימת היעדים המלאה) להקליק על הלשונית "השכרת רכב" ולקבל את המידע הרלוונטי להשכרת רכב ביעד אליו אתם טסים – כך תוכלו להתעדכן בהמלצות וטיפים, מידע על חניה, כבישי אגרה ועוד.

פשוט במשפט

רוצים לטייל עם רכב שכור בחו"ל, זה יכול להיות רעיון מעולה ! מומלץ לוודא כמה דברים: (1) בדקו את כל האפשרויות כמו: תחבורה ציבורית, הסעות או טיולים יומיים מאורגנים, עלות של נהג הסעות או מונית ובדקו אם זה מתאים לכם כלכלית. (2) שכרתם רכב? בדקו אותו היטב מכל זווית, צלמו אותו ציינו את הפגמים ושימו לב למד הדלק במכונית. (3) רכשו כיסוי ביטוח מקיף כולל ביטול השתתפות עצמית. (4) זכרו אתם אחראים במקרה של חלילה תאונה, חניה במקום אסור או עבירת תנועה – לכן סעו ותעשו חיים רק תהיו זהירים.

 

כתבות שאולי יעניינו אותך